دکتر علیرضا پیمان چشم پزشک فلوشیپ قرنیه دانشیار دانشگاه

 

عمل آب مروارید Cataract

دانلود فایل PDF

download PDF

مطالبی که در این بخش هستند فقط راهنمایی های کلی برای مراجعین دکتر علیرضا پیمان هستند. ممکن است با توجه به شرایط هر شخص و یا نظر پزشک معالج روشهای درمانی متفاوت باشند.

مراقبت از چشم بعد از عمل جراحی آب مروارید:

 - تا یک هفته نباید آب به چشم برسد و به چشمان خود دست نزنید. قاب محافظ (بدون پد پنبه ای) بهتر است تا یک هفته روی چشم باشد.

- در هفته اول بعد از عمل قطره چشمی بتامتازون هر 6 ساعت و قطره کتورولاک را هر 12 ساعت یک قطره استفاده کنید. در صورت همزمان شدن، 5 دقیقه بین ریختن قطره ها فاصله باشد.

- بعد از هفت روز میتوانید مثل گذشته استحمام کنید و کارهای روزانه را انجام دهید و نیاز به مواظبت خاصی نیست.

- از روز هشتم نیاز کمتری به دارو خواهد بود، قطره بتامتازون را دو بار در روز و قطره کتورولاک را یک بار در روز، تا یک ماه دیگر ادامه دهید. اگر درد یا سوزش در چشم داشتید میتوانید از قطره های اشک مصنوعی کمک بگیرید.

- برای مطالعه میتوانید از عینکهای پیش ساخته شماره مثبت 2 یا 2.5 استفاده و در صورت لزوم برای تعیین دقیق شماره چشم برای عینک دور و نزدیک بعد از سه ماه به قسمت بینایی سنجی مراجعه کنید. اگر مشکلی از نظر بینایی نباشد نیازی به مراجعه نیست.

- اگر علایمی مانند بدتر شدن وضعیت چشم، کاهش دید، ورم پلک، یا قرمزی چشم ایجاد شد، بلافاصله برای معاینه به مطب، کلینیک، و یا اورژانس چشم پزشکی بیمارستان فیض مراجعه کنید.

---------------------------------------------------

روش دریافت نوبت


---------------------------------------------------------------
دکتر علیرضا پیمان
چشم پزشک فلوشیپ قرنیه دانشیار دانشگاه


 Dr. Alireza Peyman